ماينر چيست


احتمالا اين روزها اسم دستگاه ماينر يا همان ASIC يا ماينر چيست زياد شنيده ايد در اين مقاله ميخواهيم بطور کلي توضيحي کامل در مورد ماينينگ و دستگاه ماينر داشته باشيم تا اطلاعات شما در مورد ماينر بيشتر شود و فعاليت در زمينه ارز ديجيتال بهترين انتخاب را مناسب با بودجه و سرمايه خود تهيه کنيد.


امار افزايش جستجوي عبارت «ماينر چيست يا خريد ماينر» در موتورهاي جستجو به وضوع ديده ميشود که برخي به فکر خريد دستگاه ماينر و کسب درآمد از صنعت ماينينگ افتاده‌اند. در اين مقاله تلاش مي‌کنيم بيشتر به اين موضوع بپردازيم و ديدگاه بهتري دراين خصوص به شما بدهيم.


ماينر چيست


در سراسر دنيا کساني که به کار استخراج ارز ديجيتال مثل بيت‌کوين اتريوم يا ساير ارزهاي ديجيتال مشغول هستند، ماينر مي‌گويند و اين افراد تلاش مي‌کنند با استفاده از دستگاهاي متنوع ماينر به تعداد بيشتري از رمزارزهاي استخراج نشده دست يابند و با سيو يا فروش آنها به سود دست يابند و اينده بهتري را براي خود بسازند.


استخراج


به طور کلي استخراج فرآيند تأييد تراکنش‌هاي ارزديجيتال و ثبت آنها در دفتر کل توزيع استخراج است. اين عملکرد به غيرمتمرکز سازي شبکه رمزارزها و افزايش امنيت شبکه کمک مي‌کند و در نهايت رمزارز جديد ايجاد مي‌کند.


خلاصه تراکنش‌هاي مورد قبول در بلوک‌ها جمع مي‌شوند و براي اضافه شدن اين بلوک‌هاي تازه به زنجيره بلوک‌هاي موجود يک پازل کدگذاري وجود دارد که از پيچيدگي‌هاي زيادي برخوردار است و بايد حل شود. هر سيستمي يا ماينري که اين پازل را حل کند پاداش مي‌گيرد.


درآمد ماينر


با توجه به قدرت پردازش بسيار بالا که براي ماين يک بلاک از بلاک‌چين بيت‌کوين نيازلازم است، ماينرها به گروه‌هاي استخراج ارز مي‌پيوندند تا با همکاري همديگر، بتوانند بلاک‌هاي بيشتري استخراج کنند. به اين گروه‌هاي استخراج، اصطلاحاً استخر (Pool) گفته مي‌شود.


بيت کوين‌ها در واحدهايي به نام بلاک توسط ماينر ها استخراج مي‌شوند.


در زمان حال پاداش استخراج هر بلاک، 12.5 بيت ‌کوين است؛ بنابراين وقتي تراکنش‌ها در يک بلاک جاي مي‌گيرند و بلاک استخراج مي‌شوند، به استخراج‌کنندگاني که در استخراج آن بلاک نقش داشتند 12.5 بيت‌کوين مي‌رسد که اين بلاک تعداد زيادي ماينر لازم دارد.


پس از هاوينگ يا نصف شدن پاداش استخراج بيت کوين که 25 ماه ارديبهشت امسال رخ ميدهد، پس از استخراج هر بلاک، پاداش استخراج از 12.5 بيت کوين به 6.25 بيت کوين ميرسد يعني نصف ميشود.


حال که متوجه شديم ماينر چيست حال توليد کننده دستگاه ماينر چه شرکت هاي هستند.کمپاني Bitmain  از توليد کنندکان اصلي و پيشگامان اين صنعت ميباشد ، ماينر هاي اين شرکت موسوم به Antminer  در سرتاسر جهان به فروش ميرسند و مشتريان خاص خود را دارد،و شرکت هاي ديگري مثلwhatsminer,innosilocon,ebangاشاره کرد.


 


 


خريد ماينر مناسب


اولين نکته قيمت دستگاه است و سرمايه شماست. اين فاکتور هميشه در زمان محاسبه دوره بازگشت سرمايه مورد توجه قرار مي‌گيرد. شما بايد اين نکته را در نظر بگيريد که زماني که شما فرآيند استخراج را شروع مي‌کنيد،درآمد ماه اول اول شما در واقع هزينه تجهيزاتي مثل واي فاي که خريداري کرديد را پوشش مي‌دهد و پس از آن به سوددهي خواهيد رسيد.


مصرف برق ويژگي مهم دستگاه‌هاي اي‌سيک است. مد نظر گرفتن اين فاکتور در صورت استفاده از چند دستگاه به طور هم‌زمان و پاسخ‌گويي قدرت شبکه برق اهميت ويژه‌اي دارد.


نکته ديگر که بايد به آنرا مورد بررسي قرار دهيد قدرت دستگاه و يا نرخ هش است که به تراهش بر ثانيه (Th/s)، گيگاهش بر ثانيه (Gh/s) و واحدهاي ديگر گفته مي‌شود. هر چه نرخ هش بزرگ‌تر باشد،محاسبات با سرعت بيشتري انجام ميشود و در نتيجه شانس دريافت پاداش استخراج بيشتر افزايش مي‌يابد.


 


و حالا گرما و سر و صدا ارزش اشاره کردن را دارد،. همان‌طور که مي‌دانيد صدا و گرماي ايجاد شده توسط دستگاه‌هاي ماينر زياد است حدودا70dc و اگر اين موضوع براي شما اهميت دارد، زمان خريد بايد به آن توجه کنيد و آن را مد نظر قرار دهيد


مجموعه ماينر ساز با داشتن تجربه بيش از2سال در زمينه ماينينگ ميتوانن اين مسائل را حل کنند و تجربيات خود را اختيار شما قرار دهند و بهترين دستگاه مورد نظر خود را خريد کنيد


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نقد استاد مصطفی ملکیان شورای دانش آموزی دبیرستان عصر دانش ساخت تابلو تبلیغاتی سامانه آزمون آنلاين آوا موزیک چکاوک شاپیگان فرش ماشینی کاشان محصولات نانو Original Emad